-
Сегодня 20 | 11 | 2018
.
- На главную Главная

На главную О сайте

На главную В избранное

На главную Обратная связь

-
RDS plusНа главную На главную На главную На главную На главную На главную
.
.
Просмотры материалов : 51761
.
You are here Home О городе Объекты города Палац студентів ДНУ
Палац студентів ДНУ PDF Печать E-mail
О городе - Объекты города

 

        Одним з найбільш стародавніх будинків у нашому місті є завершений в 1789 (1790) році палац імперського намісника краю князя Потьомкіна, тепер відомий, як Палац студентів ДНУ, будівля розміщується в парку ім. Шевченка.

Проектуванням міста Катеринослава займався видатний російський зодчий І. Є. Старов.  Саме він і розробив проект майбутнього палацу. Цій будівлі приділялася важлива композиційна роль у формуванні міського центра на великому пагорбі. Променева система вулиць сходилася на головній площі перед палацом. Центральний промінь з'єднував площу з головною Соборною площею, на якій уже був закладений собор і проектувалися гостинний двір, архієрейський будинок, пошта й інші будинки. Хоча цим планам не призначено було здійснитися, основні планувальні ідеї Старова відобразилися в плануванні центральної нагорної частини сучасного Дніпропетровська. 

За свідченням історика Скальковського палац будувався 3 роки - з 1787 по 1789. Незважаючи на пишноту палацу, його власник так жодного разу й не побував у ньому. Наприкінці  1830-х років  Микола ІІ подарував будинок місцевому дворянству.

Палац був відреставрований зі зміною його первісного плану за проектом архітектора В. П. Стасова. У перебудованому будинку проходили дворянські збори, вибори, розміщувалися канцелярії губернського й повітового дворянства. З 1849 р. тут розмістився музей старожитностей. Під час Кримської війни (1853-1856 рр.), як втім, і під час І світової, палац використовувався як госпіталь, а в роки Російсько-японської війни (1904-1905 рр.) тут розміщувалась майстерня по пошиву одягу для солдатів. 

 

В 1905 р. тут працював XІІІ Всеросійський археологічний з'їзд. У Катеринославі, а після й у Дніпропетровську, Потьомкінський палац виконував різноманітні соціальні функції. Під час ІІ світової війни будівля згоріла. Від колишнього палацу залишилися тільки стіни й колони. 

          В 1952 р. палац був відреставрований, перебудований і прийняв свій теперішній вид, хіба що навпроти будинку довгий час розміщувався фонтан. Колишній Потьомкінський палац був відновлений за проектом архітектора Баранського і переданий під створення Палацу студентів, який існує і понині. 

 

 
.
(с) DniproLife - dniprolife.dp.ua
-