-
Сегодня 17 | 12 | 2018
.
- На главную Главная

На главную О сайте

На главную В избранное

На главную Обратная связь

-
RDS plusНа главную На главную На главную На главную На главную На главную
.
.
Просмотры материалов : 52023
.
You are here Home О городе Объекты города Привокзальна площа. Історія створення дніпропетровської залізниці
Привокзальна площа. Історія створення дніпропетровської залізниці PDF Печать E-mail
О городе - Объекты города

   Почнемо розповідь з відкриття першої залізниці нашого міста – 15 листопада 1873 року в житті Катеринослава відбулась значна подія — була відкрита для вантажного й пасажирського руху перша ділянка дороги Лозова-Олександрівськ, з відгалуженням на Катеринослав. Загальна довжина її становила 208 верст. З цього дня місто отримало вихід на залізничну мережу країни. Багато сил і енергії довелось витратити визначному діячеві нашого краю Олександру Полю, щоб довести необхідність залізничного зв’язку між криворізьким рудним районом і донецьким вугільним басейном. Були й такі, що заперечували не тільки необхідність залізничного зв’язку, але й "доводили" його шкідливість і невигідність, надаючи перевагу кінному транспорту. Необхідність та вигідність залізниці скоро стала очевидною.

1884 року побудовано вокзал та залізничний міст через Дніпро, кінець минулого — початок нинішнього століття — інтенсивне будівництво нових й нових ліній магістралі, відкриття відділків, станцій.       

Будівля вокзалу побудована у неоруському стилі, за проектом інженера міністерства шляхів сполучення   А. Верховцева.

 


 

         25 жовтня 1935 року прийнято в експлуатацію першу електрифіковану ділянку дороги — Долгінцеве — Запоріжжя. Після війни інтенсивна відбудова залізниці і всього залізничного господарства, подальший її розвиток.

         Спорудження сучасної будівлі вокзалу Дніпропетровська розпочато  в 1946 році за техно-робочим проектом, розробленим центральною архітектурною майстернею О.М. Душкіна.  3 листопада 1951 року вокзал було здано в експлуатацію. У травні - липні 2003 року проведено капітальний ремонт будівлі Дніпропетровського залізничного вокзалу, а також комплекс заходів щодо відновлення привокзальної площі, присвячені до пуску «Столичного експреса» Київ-Дніпропетровськ.

 

 

 
.
(с) DniproLife - dniprolife.dp.ua
-