-
Сегодня 17 | 12 | 2018
.
- На главную Главная

На главную О сайте

На главную В избранное

На главную Обратная связь

-
RDS plusНа главную На главную На главную На главную На главную На главную
.
.
Просмотры материалов : 52020
.
You are here Home О городе Объекты города Літературний музей Дніпропетровська
Літературний музей Дніпропетровська PDF Печать E-mail
О городе - Объекты города

 

 

Музей "Літературне Придніпров'я" створений і працює на базі Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницкого. Він розмістився в стародавньому будинку, відомому в місті як Будинок Інзова. Споруда побудована на початку ХІХ ст. для розміщення Опікунського комітету колоністів південного краю. Із середини 1830-х і до 1970-х років у ньому розташовувалися різні навчальні заклади, а потім  керування міського господарства. З його майже двовіковою історією пов’язані славнозвісні імена: О.С. Пушкіна, який побував у ньому в травні-червні 1820 р.; М. А. Свєтлова, що навчався тут в чотирикласному міському училищі в 1910-ті роки; В. П. Підмогильного, котрий викладав в ньому математику учням української школи ім. Івана Франка.

В 1970 р. Будинок Інзова знайшов статус пам'ятника історії та був взятий під охорону державою. Музей був відкритий 24.05.1998  р. У силу обставин ремонтні роботи в будинку залишилися не завершені, і аж до сьогоднішнього дня музей працює без основної експозиції, по суті, в екстремальних умовах. Фахівцям вдалося перетворити проблему недобудованого музею у своєрідну перевагу. Якщо на першому, відреставрованому поверсі, створюються переважно літературні експозиції, то другий поверх, що залишився без обробки, перетворений в експериментальну зону, свого роду музейний полігон. Тут організуються культурологічні акції й виставки у всій палітрі творчих втілень.

Концептуально важливими для молодого музею є виставки-містерії, акції-містерії, що поєднують у собі різні види й жанри мистецтва. На базі літературного музею працюють літературні й культурологічні гуртки й об'єднання.

В зібранні літературного музею є рукописи художніх творів, книги, документи, особисті речі видатних письменників, фольклористів, діячів театру ХVІІІ-ХХ ст., які відтворюють розвиток літератури та культури Придніпров’я в контексті вітчизняної історії. Матеріали, які розповідають про зв’язок з краєм Шевченка, Пушкіна, Гоголя, Кропивницького, Буніна, Гончара, Загребельного; про творчу долю Олени Ган, Миколи Мизка, Володимира Єлагіна, Івана Манжури, Якова Новичького, Валеріана Підмогильного. Існуючий при ньому клуб-вітальня є осередком спілкування інтелігенції, місцем проведення театральних, музичних та кіно-вечорів, лекцій, уроків та творчих майстерень.

 


 

 
.
(с) DniproLife - dniprolife.dp.ua
-